Ben Kimim ?

Kendinizi biraz anlatır mısınız denildiğinde, hep şurda doğdum bunu bunu yaptımla başlar ya hikaye, işte ben de o rutini bozmayayım diyorum ve başlıyorum kendi hikayeme :)) 

1981 yılında İstanbul'da doğdum. Özel bir bankada uzun yıllar çalıştıktan sonra şimdilerde minik bir yercücesi olan minik canavarım dünyaya geldi. Onunla ilgilendiğim bebeklik döneminde hobilerime vakit ayırma imkanı buldum ve zaten çok konuşmayı seven biri olarak bir de bunları, ilgilenenler ile paylaşmak istedim. Böylece 01.01.2012 yılında www.tatbikere.com blog sayfam doğdu. 

Tariflerimi paylaşırken zamanla büyümekte olan oğlumun doğumgünlerinde süslü püslü pastalar yapmak isteyince butik pastacılık alanına da merak sardım. EKS Mutfak Okulu'nda pastacılık eğitimi aldım. Ayrıca makarondan, cupcake'e birçok konuda workshop'a da katıldım. Meğer figür de yapabiliyormuşum ne güzel dedim ve pastalar tasarlarken çok eğlendim. Burdan sonra figür tasarlama merakım başladı ve kil gibi diğer maddeler ile çeşitli boyalarla farklı tasarımlar da yapmaya başladım. Lise yıllarımda zaten kil figürler yapardım, döndüm dolaştım yine killere bulaştım :)))

Bir yandan da özel bir dış ticaret firmasında devam ettim kariyerime. Şu anda da özel bir sağlık kuruluşunda, kendi alanımda hizmet vererek çalışma hayatıma devam ediyorum. 

Yoğun iş hayatı, ardından ev hayatı derken blogum benim için her zaman kendimle başbaşa kaldığım ve keyif aldığım mekanım oldu. Ayrıca günden güne tanımadığım yönlerimi keşfettiğim bir alan oldu. Umarım paylaştıklarım sizin için de hayatınıza yenilikler katar. 

Bazen göreceksiniz ki yazılara ara vermişim aylar geçmiş yazmamışım. Bazen de göreceksiniz ki canım mutfağa girip bol bol deneme yapmak istemiş, ardarda tarifler yazmışım :))) Gün gelmiş, diğer hobilerime yönelmişim de burdan sizlere anlatmamışım ? :) Kimbilir bir de bakmışssınız ki blogum birden şekil değiştirmiş, sadece yemek odaklı bir blog olmaktan çıkıvermiş. Bir köşede figür denemelerim, bir köşede yaptığım çizimler, başka bir gün Emre ile birlikte kendi yaptığımız bir oyuncağın yapım aşamaları ...

Önemli olan hayattan keyif almak değil mi, ben de tam anlamıyla bunu yapıyorum. Şöyle bir sordunuz mu kendinize, hayatın tadına baktın mı bi kere ? Bence sen de tatbikere ... 
Sevgilerimle :)

20.09.2014