21 Mayıs 2014 Çarşamba

Şeker Hamurundan ÇiçeklerÇeşitli denemelerim sonucunda beni hüsrana uğratan güllerimden sonra dedim ki bunun da vardır bir inceliği ve aldım soluğu işin ustasında :) Ve sonuç işte böyle oldu:


Pastacılık camiasında bilen bilir, çiçek modellemenin üstadı birkaç isim vardır. Ancak en tanınanı da sevgili Ayşe Yaman'dır. Kendisi yurtdışında yaşar ancak yılın belli aylarında sadece eğitim vermek için gelir. Geçtiğimiz sene katılıp katılmama konusunda çok tereddüt etmiş ve maalesef kaçırmıştım ve bu sene aklımda kalacağına gitmeliyim dedim ve çiçek modelleme eğitimine katıldım. İyi de yapmışım. 
 
Orkide, Şakayık, Ortanca, Tatlı Bezelye, Gelin Çiçeği gibi çiçeklerin yapımını ve renklendirmesini öğrendim. Meğer ne çok malzeme, ne çok ayrıntı varmış çiçek yapımında. Maalesef malzemeler çok fazla burada bulunamıyor. Yurtdışından getirtmek gerekiyor ve açıkçası biraz da maliyetli bir uğraş fakat yapılanlara bakınca insan yine de değer demekten kendini alamıyor :)


Henüz evde denemelere başlayamadım. Birkaç temel malzemeyi edindim, kursta yaptığımız çiçeklerin kalıbı şu an yok ancak wilton'un çiçek setini alıp köşeye saklamışlığım var :)) Onlarla bir denemeler yapacağım en kısa zamanda ... 
 
Vee son olarak bu da hazırladığımız aranjmanlar ...

 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlama biçimi adımından "Anonim Kullanıcı" yı seçerek yorumunuzu iletebilirsiniz, teşekkürler.

(Yorumlar isimsiz olarak kayda geçiyor, arzu ederseniz ekleyebilirsiniz)