13 Nisan 2014 Pazar

İbatech 2014 - Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarıİbatech 2014, "Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı" İsmi bile ne kadar cazibeli değil mi, evden fırla gel gez diyor yani ... Tüm günümü fuara ayırmış olmama rağmen yine de çok ayrıntılı gezemedim, keşke fırsatım olsaydı bir gün daha gelebilseydim dedirtti :)

Kapıdan girer girmez dev gibi rengarenk bir macaron kulesi karşıladı beni. "Ayyy ne güzelll, cennete düştük, giriş böyleyse içerisi kimbilir nasıl" derken, dekoratif çikolataların pastalar üzerinde sergilendiği bir standa doğru yollandım. Onu da geçtim dondurmalar, süslenmiş cici bici çikolatalar gözlerimin önünden geçti sırayla ...


Bunların yanısıra pasta, dondurma, çikolata ve ekmeğin hazırlık aşamasından teşhirine, ambalajına kadar herşeyin tanıtımının yapıldığı müthiş bir fuardı. Fuarda ekmek fırınlarından tutun, dev gibi hamur şekillendirme makinalarına, teşhir dolaplarına, un, çikolata, drajelerden, şeker hamuru kalıplarına kadar çeşit çeşit ürüne rastlayabiliyorduk. Epey ufkum açıldı diyebilirim :)

Gelelim fuarın en heyecanlı kısmına ... Daha önce de kendisinden ders aldığım sevgili Pasta Canavarı Duygu Tuğcu yaklaşık 5 saat süren muhteşem bir şeker hamuru modelleme gösterisi yaptı. Alfa Pastacılık Yağları standına, tüm hazırlık aşamalarına instagramdan şahit olduğum figürlerini de getirmişti.Enerji dolu, çevresine mutluluk yayan, dünya tatlısı bir hatun. Bildiklerini, deneyimlerini karşısındakinden esirgemeyen, en ince ayrıntısına kadar öğreten çok becerikli bir şef .. Ne zaman kendisiyle çalışma fırsatı bulduysam bana kendime ve yapabileceklerime inanma gücü aşılamıştır. Yine o müthiş enerjisiyle; oturan bir hatun, mor elbisesiyle bir balerin çalıştı, figürlerin yüzlerini ellerini ayaklarını en ince ayrıntısına kadar anlattı.

 
Etkinliğin sonlarına doğru ise İnoksan standından diğer mutlu şefler sevgili "Yunus Emre Akkor" ve "Çiğdem Seferoğlu" ziyarete geldi. Yunus Emre Akkor'un figür denemesini keyif dolu bir sohbet eşliğinde izledik.Vee güzel bir günün sonuna geldiğimizde e hadi bizim de bir " Selfie " miz olsun diyerek bir hatıra fotoğrafı çekildik :)

 

Gelecek fuarlarda görüşmek üzere, tatlı tadında günleriniz olsun :)

2 yorum:

  1. AYY BAYILDIMM,NASIL KAÇIRDIM BU FUARI...YAAA..

    YanıtlayınSil
  2. Ben de cumartesi günü gidebildim Nursen hanım, oğlum hasta olmasaydı sanırım 3 gün gezerdim :))) Keşke katılabilseydiniz, bir sonraki fuarlarda karşılaşmak, tanışmak dileğiyle ...

    YanıtlayınSil

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlama biçimi adımından "Anonim Kullanıcı" yı seçerek yorumunuzu iletebilirsiniz, teşekkürler.

(Yorumlar isimsiz olarak kayda geçiyor, arzu ederseniz ekleyebilirsiniz)