10 Ocak 2014 Cuma

Kış Çayı

Malum kış ayı, sıcak giden havalar ve bir türlü başımızdan eksilmeyen mikroplar ... Emre zaten sürekli hasta, ya öksürüyor ya da daha çok öksürüyor ve hep o burun akıyor :)) Sonunda annesel denemelerle onun da burun akıntısını daha kısa sürede gidermenin yollarını öğrendik tabi ..

Peki eve giren mikrop bana bir merhaba demeden çıkar mı hiç ?? Bu haftayı nasıl geçirdim bilemiyorum, boğaz ağrısı mide bulantısı arasında gidip geldim. Sonunda büyücü çayı malzemelerimi bohçama topladım. Demliğimle birlikte işyerine getirdim. H2N3 virüsü müdür nedir onun da korkusuyla kendime iyi bakıyorum bu aralar. Ben de ayakta kalmasam ne olacak bizim evin hali değil mi ??MALZEMELER

1 - 2 yemek kaşığı hibisküs
5 adet karanfil
1 adet çubuk tarçın
5-6 adet kuru gül
1-2 dilim taze zencefil
Bal ya da toz seker

TARİFİ

Hibisküs, karanfil, tarçın, gül ve zencefili demliğe koyun. Kaynar suyu ekleyerek 3-4 dk demlendirin.

Eğer sıcak tüketecekseniz toz şeker ile, ılık içecekseniz bal ile tatlandırabilirsiniz. (Balın kaynar derecedeki sıvılarla kullanımı pek tavsiye edilmemektedir.) Hibisküs biraz buruk ve acı bir tat verebilir. Bu durumda 1 kaşık olarak kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlama biçimi adımından "Anonim Kullanıcı" yı seçerek yorumunuzu iletebilirsiniz, teşekkürler.

(Yorumlar isimsiz olarak kayda geçiyor, arzu ederseniz ekleyebilirsiniz)