6 Ağustos 2013 Salı

AVAAABAAAA :) Simsek Mcqueen Pastam

Bizim malikanede arabanın Emre'ce si AVAABAAA bi de öyle büyük bi heyecanla söylüyor ki insanın gidip ısırası geliyor. Bu zamana kadar tabak çanakla oynayan Emre için acaba ne zaman arabalara, uçaklara, canavarlara merak salacak diyorduk. Hiçbir zaman da oğlan çocuktur araba oynamalı, mutfak eşyalarıyla ne işi var demedik. Ama sanırım erkek çocuklarda genetik bir durum bu, yönlendirsen de yönlendirmesen de yaş 2 - 3 oldu mu AVAAABAAA merakı kendiliğinden ortaya çıkıyor. (ben bunları yazarken oğlum lego tren setini kurmaya çalışıyor :)) Abartmıyorum, heeerr gün youtube'dan araba videoları açtırılıyor, öyle çizgi film falan da değil, yok şimşek mcqueen'in oyun hamuru yapımı, yok kaydıraktan mcqueen ve arkadaşları nasıl uçurulur, yok suyun içine batırınca rengi değişen yani mecazi olarak çamurunu yıkattırdığı videolar vs vs ...Yani adam işin teknik eğitim ayağıyla ilgileniyor :))

Bu pastamı da Evren hanımın oğlu, en küçük ve en afacan öğrencim Can'ın doğum günü için yapmıştım. Can'ın pastaya ve mcqueen'e bakıp "anneee bu harikaa" demesi büyük bir mutluluktu benim için. Bu aralar pasta yapımına biraz ara verdim. Geçtiğimiz aylardan bir pasta geliyor huzurlarınızaaa :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlama biçimi adımından "Anonim Kullanıcı" yı seçerek yorumunuzu iletebilirsiniz, teşekkürler.

(Yorumlar isimsiz olarak kayda geçiyor, arzu ederseniz ekleyebilirsiniz)