7 Temmuz 2013 Pazar

Çocuklarla keyifli bir gün :)

Cansu ve Can adında iki kardeşle tanıştım yakın zamanda. Bir de ufak kardeşleri daha var henüz mini minnacık bir bebek. Cansu'nun doğumgünüydü. Aşçılığa, pastacılığa çok meraklıymış kendisi. Evdeki malzemeleri birleştirerek harika tatlılar hazırlarmış meğer. Annesi de kendi pastasını yapmaktan çok mutlu olacağını söyleyince inanılmaz eğlenceli bir günün içinde buluverdik kendimizi. 7 yaşındaki Cansu ve 5 yaşındaki kardeşi Can ile beraber hem pasta hem de kurabiyeler hazırladık. Cansu'nun kabiliyetini ve merakını, Can'ın ise kurabiye süslemek için sabırsızlıkla heyecanlanmasını kelimelerle anlatamam. Benim ufaklık Emre de sakin durur mu, mama sandalyesine oturup şeker hamurlarıyla etkinliğe katılıverdi hemen :)

Günün sonunda Cansu, çikolatalı muzlu şahane bir pasta hazırladı ve çikolata sosunu öyle çok sevdi ki evde bir deneme daha yaptığını duydum, çok mutlu oldum. Can ise yeni edindiğim ve henüz nerde nasıl kullanayım diye karar veremediğim cupcake süslerime bayıldı ve acaba nasıl olur olur mu ki derken şeker hamuru ile kapladığı kurabiyelerde kullandı ve bence harika oldu. Hepimizin çocuklardan öğreneceği şeyler var, en kısa zamanda ben de deneyeceğim :) Mutlu yıllar Cansu'cuğum :))


 
 
2 yorum:

  1. Sibel Hanim Cansu sayenizde harika bir dogumgunu geçirdi, çok teşekkürler :) hayali aşçı olmaktı bu keyifli deneyimden sonra kesin kararını verdi aşçı olucam kesin diyor:) Pastasinn her aşamasına katıldı, çok mutlu oldu, bu arada evinizi batırdık kusura bakmayın ama bu deneyimi hiç unutmayacak gercekten, sabrıniza cooook teşekkürler tekrar:) Can da ablasıyla birseyler yapsın istemiştim siz de ona o sevimli kurabiyeleri hazırlattiniz, bence tatlari harika sekilleri de çok yaraticiydi;) Bu arada Can icin hazırladığınız arabali pasta da tek kelimeyle muhtesemdi, ellerinize saglık tekrar:) sevgler

    YanıtlayınSil
  2. Rica ederim ne demek her zaman beklerim, birlikte dalarız unların çikolataların arasına :) Biz de Cansu ve Can ile çok güzel bir gün geçirdik, sizinle ve ailenizle tanıştığım için çok mutlu oldum ... Can'ın pastayı gördüğünde verdiği tepki herşeye bedeldi zaten, anılarda tatlı bir iz bırakabildiysem ne mutlu bana :)

    YanıtlayınSil

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlama biçimi adımından "Anonim Kullanıcı" yı seçerek yorumunuzu iletebilirsiniz, teşekkürler.

(Yorumlar isimsiz olarak kayda geçiyor, arzu ederseniz ekleyebilirsiniz)