4 Mayıs 2013 Cumartesi

Star Wars Pastasi ve Jedi Doruk

 


Canım dostum Senem'in biricik oğlu, oğlumun kankası sevgili Doruk'un doğumgünüydü. Senemciğim, iyi ki varsınız canım arkadaşım. Hayatımızdaki yerinizi ne kadar anlatsam da kelimelere sığmayacak, sanırım biliyorsun. Sevgili Jedi Doruk, ömrün uzun bahtın açık olsun ve tabi ki "GÜÇ SENİNLE OLSUN" :)) Bütün yaşların bu yaşından daha da mutlu geçsin. Sizleri çok seviyoruz ...

Doruk'cuğumun doğumgününü öyle bir günde kutladık ki istesek böylesi olmaz. Evet bugün Star Wars günü. Tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanıyormuş meğer :) Twitter'da hastag bile açılmış #Maythe4thbewithyou derseniz milyon tane Star Wars çılgınlığı ile karşılaşabilirsiniz. Dünden beri biz de pastamızın figürleri ve kurabiyelerimizle bu çılgınlığa mesajlar yollayıp duruyoruz :)))

4 Mayıs, Star Wars kültürünü ve filmi anmak için gayri resmi olarak hayranları tarafından tatil ilan edilen bir gün. Filmin ana ruhunu yansıtan "May the force be with you" (Güç Seninle Olsun) repliğine yakıştırılan "May the 4th with you" dan yola çıkılarak gün, 4 Mayıs olarak belirlenmiş, çok yaratıcı :)

 

Biz de piknik havasında harika bir doğumgünü partisine davetliydik. Senem'in internetten bulup temin ettiği kartondan ev, üzeri pastel boyalarla boyanmak üzere partinin orta yerinde duruyordu. Oğlum Emre dahil bütün çocuklar evin bir içinde bir dışında çığlık çığlığa koşturup duruyorlardı. Partinin sonunda ise rengarenk bir evimiz vardı. Bu fikre bayıldım, partinin favorisiydi ve çok akıllıcaydı, palyaçoyu bile solladı :)

Gelelim pastamıza, üzerinde Master Yoda'nın oturduğu bu pastamın çocuklar tarafından çok sevildiğini düşünüyorum ve tahmin ettiğim üzere ilk ağızlara atılan ışın kılıçları oldu ... Partinin esas adamı Doruk mavi ışın kılıcını kimselere kaptırmadı :)


vee Emre o kadar eğlenmiş olmalı ki ortamdan ayrılırken tepinerek ağlıyordu, zor sakinleştirdik.

Not: Pasta altlığımın yanlarındaki figür fotoğrafları yaratıcı kocacığım tarafından eklenmiştir, teşekkürler canım :)
2 yorum:

  1. Sibelcim pasta bir sanat eseriydi.... her nekadar kesilirken cok uzulsemde lezzeti tum uzuntumu aldi ;) ellerine saglik.... buarada kurabiyeleride eklemelisinnnnn onlarda superdiii

    Tubaa

    YanıtlayınSil
  2. Tuba'cığım üzülme canım yine yaparım ben :) Kurabiyeler çok yakında gelecekler buraya öptüm tatlım çok teşekkürler güzel sözlerin için :)

    YanıtlayınSil

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlama biçimi adımından "Anonim Kullanıcı" yı seçerek yorumunuzu iletebilirsiniz, teşekkürler.

(Yorumlar isimsiz olarak kayda geçiyor, arzu ederseniz ekleyebilirsiniz)