9 Eylül 2012 Pazar

Temel Pastaclık ve Ekmek kursu

Ne zamandır ortalarda yoktum. Önce kısa bir tatil yaptık sonra oğlumla hasta olduk yatak döşek yattık aksırıp tıksırdık yaz günü ... Malum kış geliyor herkes yavaş yavaş evlere dönüyor. Bundan sonra daha sık paylaşımlarda bulunabilirim umarım.

Uzun zamandır gideyim mi gitmeyeyim mi derken hobimle mutluyum tarafından gelen maili fırsat bilerek kendimi EKS mutfak pastacılık ve ekmek kursunda buluverdim. Çikolatayı aşığı biri olarak sanırım kuyusunun içine düşmüş bulunmaktayım, öyle ki eve döndüğümde tshirtümün her tarafında çikolata lekeleri oluyor :) Yeni arkadaşlarla tanıştım, yeni birşeyler öğreniyorum. Mutfakta birşeyler yapmaktan da çok mutluyum. Ama yoğun geçen iki günün ardından bugün elimde bir adet pandispanyalı pasta, bir adet tremisu, ekler ve profiterol, cheesecake ve çeşitli soslarla dönünce acaba hangi sosu neye kullanmıştık, pişirme sırası neydi püf noktalarını unutur muyum gibi kafa karışıklığı içinde döndüm. Öncelikle eşimle test ettik, lezzetleri süper :))  Tabi yakın zamanda tekrar yapılmalı yoksa unutulabilir ... Ee tabi yeni şeyler yaptıkça kendi oluşturacağım karışımları da paylaşacağım artık ...Şimdilik birer dilim yendikten sonraki hallerini paylaşayım ben :))))

Pastam harikaydı lezzet olarak ama bir daha ananas ve muzu aynı anda çikolatalarla birlikte kullanmayacağım birazcık tatlı olmuş :))) 
GANAJLI ÇİKOLATA SOSLU ANANAS VE MUZLU PASTA

 
 
 
FRAMBUAZLI CHEESECAKE


PROFİTEROL 
CHEESECAKE'LER PİŞTİ ...

 
 
CHEESECAKE'LER SOSLANDI ...
SOSLAYABİLDİĞİM BİR EKLER :)))


 

 


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlama biçimi adımından "Anonim Kullanıcı" yı seçerek yorumunuzu iletebilirsiniz, teşekkürler.

(Yorumlar isimsiz olarak kayda geçiyor, arzu ederseniz ekleyebilirsiniz)