9 Şubat 2012 Perşembe

Koroplast, Küçük Mutfak Sırlarını Gün Yüzüne Çıkarıyor !!


Şöyle bir etrafımıza baktığımızda aslında o kadar çok hayat kurtarıcı ürünü var ki Koroplast'ın.

Ben resmen buzdolabı poşeti ve strech film müdavimiyim. Hele çocuk olduktan sonra onun yemeklerini ve eşyalarını ayırmak için her markete gidişte 4’lü paketlerde hemen sepete atılıyor bizde. Hele fırın kağıtlarını tepsi boyutunda kesmediler mi, bayılıyorum, mutfakta elimi oyalayan şeyler galiba beni rahatsız ediyor. Kesme biçme olmasın kullan at mantığı :)

Çok yeni bir blogger olarak ilk defa bir etkinliğe katıldım ve birçok yeni arkadaş edindim. Koroplast bir tanıtım düzenleyerek küçük mutfak sırlarını bizimle paylaştı. Aslında ürünlerinin, yaşamın birçok alanında nasıl işe yarayabileceğini anlattı.


Yemek Danışmanı Sedef İybar ve Arda’nın Mutfağı programını hazırlayan yemek uzmanı Arda Türkmen’in katıldığı bir etkinlikte toplandık. Akşamında hep birlikte müthiş yemekler yaparak tadına baktık ve bayıldııııkk. Meğer fırın torbası sadece tavuğa özel bir ürün değilmiş :))))Menümüzde “Fırında Somon Balığı” , “Kuzu İncik” ve “Mozaik Pasta” vardı. Ocak, tencere ortalık kirlenmeden nasıl piştiler merak ediyorsanız  yarın tarifleri de paylaşacağım. Açıkçası ben bu işe çok memnun oldum, yemek listeme pratik hızlı hazırlanıp peşinden temizlik gerektirmeyecek ve de üstelik misafirlerime sunabileceğim iki yeni yemek kattım böylece.

Ancak şimdi sırada koroplast ürünleriyle başka neler yapılabiliyormuş onları görelim ...·         Et suyu mu hazırlayacaksınız? Tavuk ve kırmızı etinizi pişirdikten sonra suyunu soğutup Koroplast Buz Torbası’na doldurun ve dipfrize atın. Donmuş et suyunu küp küp keserek kullanabilirsiniz.
·         Biber mi közleyeceksiniz ? Közlediğiniz biberleri kolay soyabilmek için sıcakken bir kaseye alıp üstünü Koroplast Streç Film ile sarın soğuyunca kolayca soyun.
·         Tereyağını çeşnilendirmek mi istiyorsunuz ? Oda sıcaklığındaki hafif yumuşamış tereyağının içine çeşitli aromalar veya otlar katarak çeşnilendirebilir, hazırladığınız yağları da streç gilme sarıp şekillendirip dondurabilirsiniz.
·         Bisküvi hamuru mu donduracaksınız ? Dondurulmuş rulo bisküvilerin hamurlarını kesmek için katlı hamuru Koroplast Yağlı Kağıdın üzerine yerleştirip dar kenarlarından başlayıp sıkı bir silindir oluşturacak şekilde kağıdın yardımıyla yuvarlayın.
·         Bayat ekmekler tazelensin mi ? Bayat ekmekleri nemlendirip Koroplast Fırın Torbası’nda fırınlarsanız tazecik olurlar.
·         Avakadonuz çok mu sert ? Koroplast Buzdolabı Poşeti’ne pirinç doldurup avakadoyu içine yerleştirerek yumuşamasını sağlayabilirsiniz.
·         Kiviler çok mu sert ? Koroplast Buzdolabı Poşeti’ne koyun, olgun bir elma veya armut ekleyip, poşetin ağzını kapatıp, buzdolabında 1 gece bekletin, sabaha yumuşarlar.
·         Evde pudra şekeri mi bitmiş? Koroplast Yağlı Pişirme Kağıdı’nın arasına toz şeker koyup üzerinden sıcak ütü geçirerek pudra şekeri elde edebilirsiniz.
·         Saçınızı mı şekillendireceksiniz? Koroplast Alüminyum Folyo ile saçınıza bigudi yapıp kolayca şekillendirebilirsiniz.
·         Ayaklarım yumuşacık olsun mu diyorsunuz ? Ayak bakımı yapmak için ayaklarınızı kremleyin üstüne sıcak havlu geçirip Koroplast Buzdolabı Poşeti’ni sıkıca geçirip bağlayın.
·         Gümüşleriniz mi kararıyor ? Kararmasını istemediğiniz tüm gümüşlerinizi Koroplast Streç film ile sararak renklerinin kararmasını engelleyebilirsiniz.
·         Kesilmiş soğan mı saklayacaksınız ? Kokulu sebzeleri buzdolabında saklamak için Koroplast Alüminyum Folyo’ya sarabilirsiniz.
·         Sütlü tatlınız kaymak mı tutuyor ? Sütlü tatlı veya dolgu kremanız sıcakken kapların üzerini Koroplast Streç Film ile kaplayıp kaymak tutmasını engelleyebilirsiniz.
·         Fırındaki balık kokusu çıkmıyor mu ? Tepsiye Koroplast Alüminyum Folyo’yu yayıp üzerine tarçın serpin. Fırınınızı orta ısıda 15 dakika çalıştırarak kokudan kurtulabilirsiniz.
·         Mutfakta huni mi lazım ? Koroplast Alüminyum Folyo’yu konik bükerek huni yapabilirsiniz.
·         Cam şişenin kapağı mı kayboldu ? Kapağı olmayan cam şişeleriniz için Koroplast Alüminyum Folyo’dan bir parça koparıp kapak yapabilirsiniz.
·         Bulaşık teline mi ihtiyacınız var ? Koroplast Alüminyum Folyo’yu elinizle buruşturup top yaparak bulaşık teli olarak kullanabilirsiniz.


Ve benden öneriler :

Bebekler için : 14 aylık minik bir oğlum var ve yemeklerine tavuk veya et katmam gerekiyor. Ancak kıyma ve tavuk, kısa sürede tüketilmeli. Dondurduğunuz zaman ise tamamını çözdürmek gerek. Ben soğan, pirinç, ekmek içi vs ne koymak istiyorsam kıymamı hazırlıyorum. Her öğünde yemesi gerektiği kadar toplar hazırlıyorum. Büyük boy buzdolabı poşetine toplardan koyup düğüm atıyorum. Aynı poşete ikinci ve üçüncü topu da aralarına düğüm atarak koyuyorum. Böylece her seferinde düğüm yerinden sadece bir adedini kopararak çözdürüyorum. Anne olunca iş çoğalıyor malum :)) Pratik olmak gerek....

Patlıcan közlerken : Patlıcan közlerken ocaklar batar bilirsiniz. Bunun için ocağın ateş aldığı haznesinin etrafını alüminyun folyoyla sarıyorum. Böylece ortalık daha az kirleniyor ve daha kolay temizleniyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlama biçimi adımından "Anonim Kullanıcı" yı seçerek yorumunuzu iletebilirsiniz, teşekkürler.

(Yorumlar isimsiz olarak kayda geçiyor, arzu ederseniz ekleyebilirsiniz)